Dieta sirt (sirtuinowa) – wykorzystaj dietę z którą schudła Adele!

Dieta sirtuinowa to jeden z najmodniejszych sposobów na odchudzanie. Ostatnio temat piosenkarki Adele stał się szczególnie głośny po tym, jak przyznała, że dzięki niej udało jej się zrzucić ponad czterdzieści kilogramów. Jaki jest sekret tego planu żywieniowego?

Jakie są zasady diety Adele?

Nazwa pochodzi od sirtuin, czyli białek enzymatycznych, które wyciszają geny starzenia i aktywują tak zwane geny długowieczności. Według badań sirtuiny opóźniają proces starzenia się komórek, stymulują proces naprawy organizmu, uczestniczą w procesie apoptozy oraz kontrolują metabolizm węglowodanowo-tłuszczowy. Dieta SIRT polega na stosowaniu pokarmów bogatych w wyselekcjonowane polifenole roślinne, które są również odpowiedzialne za aktywację białka Sir w organizmie i redukcję kalorii w diecie. Według badań ograniczenie kalorii zwiększa działanie sirtuin.

Poszczególne fazy diety sirt

Dieta sirtfood składa się z dwóch faz, z których każda jest podzielona na dwie etapy. Czym jest każdy z nich?

  • Pierwsza faza trwa 3 dni. W tym czasie poznasz prozdrowotne właściwości zielonych warzyw. Codziennie pijesz zieloną sirtuinową koktajl i jesz posiłek bogaty w sirtuinowe pokarmy.
  • Następnie rozpocznij fazę, która trwa od dnia 4 do dnia 7. W tym czasie jemy nie więcej niż 1500 kalorii, a w naszym menu znajdują się 2 koktajle sirtuinowe i 2 stałe posiłki.
  • Od 8 do 21 dnia diety. Nie ma wytycznych dotyczących zawartości kalorii w całodziennym menu. W tym czasie należy spożywać jeden koktajl sirtuinowy, trzy stałe posiłki i opcjonalnie jedną lub dwie przekąski dziennie.
  • Po zakonczeniu tego etapu nie ma zaleceń dotyczących zawartości kalorii w całodniowym menu. Dieta powinna opierać się na produktach sirtu, w tym do picia koktajli sirtuinowych.