Czy herbata matcha może odchudzać?

Walka ze zbędnymi kilogramami potrafi trwać dosłownie całe lata. Nie jest ona łatwa, a przynajmniej nie w większości przypadków, ale mimo tego warto się jej podjąć, aby w ten sposób zawalczyć jednocześnie o lepsze i szczęśliwsze życie.

O piciu herbaty na odchudzanie

Cel może zostać osiągnięty nieco szybciej, jeżeli na drodze ku niemu zastosuje się różne sprawdzone metody odchudzające. Warto wykorzystać np. śliwki suszone na wyregulowanie trawienia. Jedna z nich, bardzo zresztą przyjemna, polega na codziennym spożywaniu chociażby matchy. Ta zielona herbata nie tylko zapewnia umysłowi pełną koncentrację i pozwala lepiej skupić się na wykonywanej pracy, ale też przyczynia się do szybszego spalania zbędnego tłuszczyku, a zarazem likwidowania nadprogramowych niechcianych kilogramów.

Właściwości herbaty Matcha

Odchudzające właściwości zielonej herbaty zostały odkryte już lata temu. Często zresztą wspomina się o nich w artykułach traktujących o najskuteczniejszych metodach odchudzających, jednakże temat jest traktowany po macoszemu, bo zwykle przyjmuje on postać krótkiej wzmianki o tym, że zieloną herbatę warto pić w celu zrzucenia nadwagi. Dlaczego jednak należałoby to robić? Otóż cały sekret tkwi w jednym związku o zaskakującej nazwie „galusan epigallokatechiny”, szerzej znanym pod skrótem EGCG i w tej postaci częściej spotykanym w różnych produktach. EGCG jest substancją wpływającą na metabolizm. Przyspiesza ona przemianę materii, bo podkręca wszystkie procesy metaboliczne zachodzące w organizmie, a w ten prosty sposób jest też w stanie zapoczątkować szybszy rozkład tkanki tłuszczowej. Związek ten występuje we wszystkich zielonych herbatach, jednakże w matchy, która do tych herbat należy, jest go zdecydowanie najwięcej i ma on przy tym doskonałą biodostępność (występuje w formie możliwej do wykorzystania przez organizm).

Matcha a odchudzanie

Na pewno nie da się ukryć, że temat ten wymaga jeszcze pewnego zgłębienia i wykonania nad nim różnych dodatkowych badań. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do tego, by nie skorzystać z tej metody odchudzającej, która jest jednak metodą przyjemniejszą od katorżniczych ciężkich ćwiczeń.

Źródło: https://kaloria.pl/