Czarnuszka – przyprawa o wielu specjalizacjach

Czarnuszka to przyprawa w postaci małych czarnych nasionek. Stosowana jest najczęściej do posypywania pieczywa, ale również doskonale poprawia smak serów, sałatek, zup, past kanapkowych, mięsa i wielu innych potraw. Jednak na walorach smakowych zalety czarnuszki się nie kończą. Ta niepozorna przyprawa posiada bardzo wiele właściwości poprawiających stan zdrowia. Nie ma chyba takiego lekarza który posiadałby tyle specjalizacji i pomagał w tylu dolegliwościach co czarnuszka.

Czarnuszka wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Czarnuszka nie tylko zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych, ale również jest w stanie niszczyć już rozwinięte komórki rakowe.

Czarnuszka wspomaga układ nerwowy

Substancje zawarte w nasionach czarnuszki wykazują działanie przeciwdepresyjne i ułatwiają zapamiętywanie. Dzięki tej zalecie regularne spożywanie czarnuszki z pewnością przyniesie wiele korzyści osobom uczącym się ale również osobom starszym, mającym problemy z zapamiętywaniem i koncentracją.

Czarnuszka korzystnie wpływa na serce

Osoby spożywające regularnie są mniej narażone na wystąpienie zawału mięśnia sercowego lub udaru. Łagodnie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza poziom cholesterolu.

Na problemy skórne – czarnuszka

Olej z czarnuszki wykazuje działanie regenerujące naskórek, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i bakteriobójcze. Wspomaga leczenie Atopowego Zapalenia Skóry.

Czarnuszka na przeziębienie

Dzięki temu, że czarnuszka jest naturalnym antybiotykiem, doskonale zapobiega infekcjom. Zawarte w niej związki pomagają w walce z objawami przeziębienia takimi jak kaszel, katar lub zatkane zatoki.

Czarnuszka osłania żołądek

Dzięki zwiększaniu ilości śluzu osłaniającego żołądek czarnuszka pomaga osobom z problemami żołądkowymi np. refluksem.

Poniżej zamieściłem tylko najważniejsze właściwości zdrowotne przyprawy zwanej czarnuszką. Jednak ta roślina posiada dużo więcej właściwości zdrowotnych takich jak działanie ochronne na wątrobę, wspomaganie pracy nerek, ułatwianie trawienia, zwalczanie pasożytów, a nawet poprawę potencji u mężczyzn poprzez zwiększenie ilości testosteronu. W jednym artykule nie sposób opisać wszystkich dobrodziejstw tej rewelacyjnej przyprawy.

Nawet kilka ziaren czarnuszki spożywane codziennie daje duże korzyści dla organizmu. Pomimo tego, że czarnuszka pomaga w wielu dolegliwościach to przy poważniejszych schorzeniach zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

Więcej informacji o działaniu czarnuszki i wpływie na zdrowie znajdziemy na stronie https://praktyczni.pl/.