Popularna odchudzająca dieta kopenhaska – jakie ma zalety i wady?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele diet, które w taki, czy inny sposób pomagają zrzucić niechciane kilogramy. Jedną z takich diet jest dieta kopenhaska. Na czym polega? Ile trwa? Kto może ją stosować, a dla kogo nie jest wskazana?

Dieta kopenhaska – zasady

Dieta kopenhaska opiera się na konkretnych zasadach i podanym jadłospisie, których należy ściśle przestrzegać, żeby osiągnąć pożądane rezultaty.

Ma kilka założeń. Po pierwsze okres jej trwania wynosi 13 dni. Po drugie zakłada nie więcej niż 900 kcal każdego dnia. Posiłki należy spożywać w konkretnych godzinach. Należy wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Wody i tylko wody. Żadne inne napoje nie wchodzą w grę. Można zmieniać jedynie posiłki w ciągu dnia. Żadnego mieszania pomiędzy dniami. Można pić tylko kawę czarną bez mleka. Jeśli chodzi o dodatek cukru jest on podany w rozkładzie diety. Nie można stosować przypraw w tym soli. Można dodatkowo wspomagać się suplementami, które przyspieszają spalanie tłuszczów.

Dieta kopenhaska – zalety i wady

Dieta kopenhaska jest bardzo skuteczna. Przy ścisłym przestrzeganiu można zrzucić do 11 kg. Zaletą jest także to, że przygotowanie posiłków jest dość proste i szybkie. Dieta ta ma dość sporo wad. Po pierwsze jest to dieta bardzo rygorystyczna, czyli mało kto da radę w niej wytrwać. Posiada skutki uboczne takie jak bóle brzucha, wypadanie włosów, ogólne osłabienie organizmu, nudności i łamliwe paznokcie. W trakcie trwania diety dość często odczuwa się głód, a do tego jest duża możliwość pojawienia się efektu jojo po jej zastosowaniu.

Przed zastosowaniem tej diety należy się poważnie zastanowić i przede wszystkim być pewnym, że organizm jest zdrowy. Nie jest to dieta dla ludzi, którzy zmagają się z jakimiś chorobami.